Yaşam

Yenişehir Huzurevi üyelerine müzik ziyafeti

MERSİN (İGFA) – Huzurevi bahçesinde gerçekleştirilen etkinlikte Türk Sanat Müziği Topluluğu kimi zaman duygusal kimi zaman hareketli bölümlerle üyelerin keyifli vakit geçirmesini sağladı. Üyeler; Aşka Gülen Gözler, Fikrimin İnce Gülü, Unutturacak Bir Şey Yok, Biraz Kül, Biraz Duman, Unuttuğunu Duydum gibi Türk Sanat Müziği’nin en keyifli bölümlerine eşlik etti. Yurtta vakit geçirmek yerine Pansiyona gelerek kaliteli zaman geçirdiklerini söyleyen üyeler Pansiyondan son derece memnun.

“Etkinlikler Avrupa ortamında yapılıyor”

Emekli Öğretmen Mahmut Gedik, Pansiyon hizmetlerinin Avrupa’da yaşlılara verilen hizmetler kadar memnuniyet verici olduğuna değinerek, “Çok güzel, bunu bir Avrupa ortamında buluyorum. Birçok kez Avrupa’da bulundum. Avrupalılar emeklilerine çok değer veriyor. Geziyorlar, eğleniyorlar, hafta sonları böyle müzik yapıyorlar, tiyatrolar, geziler düzenliyorlar. Buradaki etkinlikler de çok güzel. Bunu Avrupa ortamında bir olay olarak görüyorum”dedi.

“Kendi evimiz gibi. Gelmeyince üzülüyoruz”

“Pansiyon Evi’nin faaliyetlerinden çok memnunum”Muazzez Gönül Taş, Pansiyona gelmeyince sıkıldığını söyledi. “Sürekli gelip gidiyoruz. Tüm olanaklar burada sunulmaktadır. O kadar alıştık ki kendi evimiz gibi. Gelmeyince üzülüyoruz, arıyoruz. Burada olmadığım zamanlar evde oturuyordum. Burada tanıdık bir çevremiz vardı. Vahap Başkanımıza da bizlere bu imkanları sağladığı için teşekkür ediyoruz. Burada çalışan insanlara çok teşekkürler. Bize çok iyi davranıyorlar. Bir dediğimiz şey iki değil”söz konusu.

“Bizim için harika bir yer”

SSK Emekli Cumali Yıldırım 3 yıldır Pansiyon’a geliyor. Etkinlikleri ve konseri takdir eden Yıldırım, “Türk Sanat Müziği dinletileri, yat gezileri, yayla gezileri gibi çeşitli etkinlikler var. Bu düzenli etkinliklerden memnunuz. 3 yıldır buradayım. Bizim için inanılmaz bir yer. Arkadaşlarımız var, grubumuz var, iyi vakit geçiriyoruz. Bulmaca çözüyoruz, gazete ve kitap okuyoruz”sözlerini kullandı.

“Kitap okuyoruz, arkadaşlarla sohbet ediyoruz”

Emekli Öğretmen Ahmet Avcı, etkinliklerden çok memnun kaldığını ve keyifli vakit geçirdiğini belirtti. “Açıldığı günden beri buradayım. Genelde öğleden sonra gelirim. Biz emekliler burayı açanlara minnettarız. Çeşitli hizmetleri vardır. Bu hizmetleri kullanıyoruz. Kütüphanemiz var, kitap okuyoruz, arkadaşlarla sohbet ediyoruz. Zaman zaman bugün gibi etkinlikler oluyor, etkinliklere katılıyoruz. Ben de sosyal hizmet uzmanıyım. Kurulduğu günden beri memnunuz”söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu